100% czystej energii

13/11/2022

100% czystej energii dla Euronda

Od 2020 roku nasze przedsiębiorstwo korzysta z energii pochodzącej ze źródeł hydroelektrycznych

Euronda wchodzi w nowy rok z kolejnym ważnym osiągnięciem w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonej produkcji. 1 stycznia 2020 r. firma podpisała umowę z dostawcą Dolomiti Energia, znaną firmą z Trydentu, specjalizującą się w produkcji i sprzedaży czystej energii ze źródeł odnawialnych, a przede wszystkim pochodzącej z elektrowni wodnych.

dolominiti energia logo

Dzięki wykorzystaniu w 100% odnawialnej certyfikowanej energii Euronda już w roku 2020 może zagwarantować, że jej zużycie 2 280 000,00 kWh pozwoli uniknąć emisji 725,04 ton CO2 do atmosfery.

Jest to ogromne osiągnięcie będące uzupełnieniem zainstalowanej przez firmę instalacji fotowoltaicznej do samodzielnej produkcji ok. 198 000 KWh/rok, przekładającej się na oszczędność 105 ton CO2 rocznie.

All about protection: bezpieczeństwo medyczne i zdrowie środowiska

Euronda od zawsze angażuje się w bezpieczeństwo i ochronę zdrowia w sektorze medycznym, a jej misją jest bezpieczeństwo środowiskowe i zdrowa planeta, co przekłada się na przedefiniowanie wszystkich procesów produkcyjnych w celu optymalizacji zużycia energii, wody i papieru.

Wysiłkom tym towarzyszą nieustanne badania środowiskowe i optymalizacja w zakresie materiałów używanych do produkcji wyrobów jednorazowych oraz w zakresie wydajności i zużycia mediów przez urządzenia do sterylizacji, z maksymalnym poszanowaniem środowiska naturalnego i wszystkich jego mieszkańców.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, oto nasze najnowsze artykuły na ten temat:

●     Euronda: dlatego, że Ziemia jest na zawsze

Kategorie

Top