Road to
2024

Euronda – na spotkanie z 2024 rokiem

Podsumowanie roku 2023

Poszerzenie gamy artykułów do ochrony i powrót światowych imprez targowych

Wraz z końcem 2023 r. nadszedł czas na zwyczajowe podsumowanie minionego roku i przedstawienie najciekawszych projektów na najbliższą przyszłość.
Dla Euronda rok 2023 kończy się serią ważnych osiągnięć. W roku globalnej niestabilności politycznej i gospodarczej firma aktywnie reagowała, świadoma swojej energii, stabilności i pełnionej roli.

Jak stwierdził dr Renato Basso (prezes Euronda): „W obliczu trudności nie zatrzymaliśmy się i nie czekaliśmy na lepsze czasy, ale aktywnie stawiliśmy czoła sytuacji, jak zwykliśmy czynić od zawsze”.

Zaangażowanie, które przełożyło się przede wszystkim na fizyczną obecność i całkowity powrót po pandemii, na główne imprezy targowe branży stomatologicznej. Od British Dental Conference w Birmingham po ADF w Paryżu, poprzez Pragodent w Pradze i Dental World w Budapeszcie, Euronda przekroczyła granice kontynentów, aby stawić się na najważniejszych światowych spotkaniach, takich jak Chicago Midwinter i Aeedc w Dubaju. Na szczególną uwagę należy najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży, jakim jest International Dental Show w Kolonii, organizowane w tym roku już po raz 40. Warto pamiętać, że Euronda wzięła udział w tej imprezie aż 19 razy.

Kalendarz był szczególnie napięty z uwagi na chęć nadrobienia zaległości, odnowienia i nawiązania nowych kontaktów, ale także zaprezentowania ważnych tegorocznych nowości i innowacji.

W przypadku Pro System, linii sterylizacyjnej Euronda, mowa o wprowadzeniu na rynek dwóch ważnych produktów, które rozszerzają i odnawiają gamę termodezynfektorów:

  • Eurosafe 60 – termodezynfektor o pojemności 60 litrów przeszedł drobiazgowy restyling i aktualizację polegającą na dodaniu ważnych nowych funkcji. (Przeczytaj artykuł)
  • Eurosafe 170 – nowy termodezynfektor o pojemności 170 litrów, który dzięki bardzo dużej pojemności elastycznie i skutecznie reaguje na potrzeby klinik i placówek z dużą liczbą narzędzi do przetworzenia. (Przeczytaj artykuł)

Nie zabrakło jednak nowości również w ofercie produktów jednorazowych, wystarczy wspomnieć o wprowadzeniu na rynek nowych kubków papierowych Monoart® Graffiti, które wzbogacają linię o nowy popowy wzór w 4. różnych zestawieniach, wnoszących do gabinetu barwną energię i niespotykane dotąd połączenia z innymi produktami Monoart®. (Przeczytaj artykuł)

Certyfikat systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001

Dla Euronda rok 2023 jest również ważny pod względem zaangażowania w zrównoważony rozwój. Firma uzyskała bowiem certyfikat systemu zarządzania środowiskowego ISO 14001. Ważne wyróżnienie dla osiągnięć firmy w zakresie ESG (Environmental, Social and Governance), tj. jej gotowości do przyjęcia zasad i wytycznych w celu włączenia aspektów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego do strategii biznesowej. Dzięki nowo uzyskanemu certyfikatowi Euronda potwierdza swoją gotowość do ciągłego doskonalenia produktów i procesów oraz dążenie do oferowania klientom i partnerom najwyższych gwarancji jakości, odpowiedzialności i właściwego zarządzania środowiskowego działalnością produkcyjną. (Przeczytaj artykuł)

Projekty i nowe wyzwania na rok 2024

Euronda, wierna swoim wartościom i osiągnięciom, patrzy w najbliższą przyszłość trzeźwo i rozmachem. Na poziomie handlowym rok 2024 będzie rokiem Euronda Pro System. Po latach prac rozwojowych, testów i optymalizacji, wprowadzona zostanie nowa wersja całkowicie odnowionych i ulepszonych autoklawów E10 i E9.

Ofertę nowych urządzeń uzupełni nowa seria środków dezynfekujących Sanifizer, opracowana przez Euronda w oparciu o innowacyjne formuły o niskim wpływie na środowisko.

Ponadto cała gama rękawów do sterylizacji w rolkach do sterylizacji Eurosteril zostanie wyposażona w podziałkę centymetrową, aby ułatwić i usprawnić operacje pakowania.

Również w przypadku Monoart nie zabraknie nowości w postaci dużych inwestycji na poziomie produkcji, począwszy od instalacji nowej zautomatyzowanej linii produkcyjnej peleryn i osłon zagłówka. Również w sektorze produktów jednorazowego użytku katalog zostanie poszerzony o innowacyjną sterylną końcówkę ssaka chirurgicznego – EM45 SurgiFlexo – charakteryzującą się wyjątkową ergonomiczną konstrukcją opatentowaną przez firmę.

Zrealizowane projekty i cele pozwalają firmie spoglądać w 2024 rok z optymizmem i mocnym postanowieniem dalszego inwestowania i rozwoju zgodnie z jej misją: „It’s all about protection”. (Najważniejsza jest ochrona) Bezpieczeństwo i ochrona ludzi i środowiska, w spójnej wizji mającej na celu najwyższy poziom usług i w pełni kompletną ofertę, ale także odnoszenie się ze szczególną uwagą na procesy produkcyjne i ich zrównoważony rozwój.

28/12/2023

Kategorie

Top